СФУМАТО - ДОМАКИН НА ГЕНЕРАЛНАТА АСАМБЛЕЯ 2019 НА СЪЮЗА НА ТЕАТРИТЕ НА ЕВРОПА
СФУМАТО - ДОМАКИН НА ГЕНЕРАЛНАТА АСАМБЛЕЯ 2019 НА СЪЮЗА НА ТЕАТРИТЕ НА ЕВРОПА
Четвъртък, 16 Май 2019
На 26 май Театрална работилница "Сфумато" ще бъде домакин на Генералната асамблея 2019 на Съюза на театрите на Европа. В асамблеята ще вземат участие 22 директори и други представители на 15 театри – членове на Съюза . Ще с...


Май
22
19.00
110 мин
Програма Достоевски "Изгонването на бесовете" Идиот
Програма Достоевски "Изгонването на бесовете" Идиот
Сценична версия и постановка: Маргарита Младенова
Сценография и костюми: Борис Далчев, Михаела Добрева
Музика: Асен Аврамов
Фотограф: Яна Лозева

Участват: Албена Георгиева, Бюрхан Керим, Георги А. Богданов, Румен Драганов, Виттория Николова, Димитър Илиев, Александър Караколев, Александър Тонев, Георги Сиркатов, Радина Кърджилова
купи билет
Май
25
19.00
90 мин
Програма "Ноев ковчег" Луда трева
Програма "Ноев ковчег" Луда трева
автор: по текстове на Йордан Радичков
Сценична адаптация: Маргарита Младенова
Режисьор: Маргарита Младенова
Сценография: Михаела Добрева, Борис Далчев
Музика: Христо Намлиев
Консултант: проф. Цочо Бояджиев, проф. Георги Каприев
Фотограф: Яна Лозева

Участват: Албена Георгиева, Жана Рашева, Галя Костадинова, Каталин Старейшинска, Надя Керанова, Биляна Георгиева, Антонио Димитриевски, Иван Николов, Димитър Крумов, Румен Драганов, Георги А. Богданов
купи билет
Май
26
19.00
110 мин
Програма Достоевски "Изгонването на бесовете" Бесове
Програма Достоевски "Изгонването на бесовете" Бесове
Адаптация и режисура: Иван Добчев
Сценография и костюми: Борис Далчев, Михаела Добрева
Музика: Асен Аврамов
Фотограф: Яна Лозева

Участват: Борис Кръстев, Станислав Кертиков, Йордан Ръсин, Мак Маринов, Николай Върбанов, Васил Дуев, Надя Керанова, Елена Дечева, Неда Спасова, Христина Караиванова, Виолина Доцева, Веселин Мезеклиев
купи билет
Май
28
19.00
120 мин
Януари
Януари
автор: от Йордан Радичков
Режисьор: Ованес Торосян

Участват: Мак Маринов, Александър Кънев, Марио Топалов, Васил Витанов, Мартин Петрушев, Ненчо Костов, Христо Стефанов, Константин Гечев, Анатолий Ставрев, Пламен Добрев, Димитър Петров, Крис Атанасов, Василена Кънева
купи билет
Май
29
19.00
Стъклената менажерия
Стъклената менажерия
автор: от Тенеси Уилямс
Превод: Евгения Панчева
Сценография: Елена Стумбова
Музика: Емануил Одаджиев
Фотограф: Мирослав Веселинов

Участват: Албена Георгиева, Каталин Старейшинска, Петър Дочев, Калин Пачеръзки
купи билет
Май
30
19.00
60 мин
На тятър съм!
На тятър съм!
автор: авторски спектакъл на Никола Стоянов
Режисьор: Никола Стоянов
Сценография: Теодор Киряков
Композитор: Мирослав Стойнов
Фотограф: Никола Стоянов
Хореография: Анна Кабакова

Участват: Лилия Гелева, Стефан Димитров, Веселин Петров, Велизар Емануилов, Весела Петрова
купи билет
Май
31
19.00
70 мин
Самотни персонажи
Самотни персонажи
автор: Васил Дуев
Авторски спектакъл: Васил Дуев

Участват: Василена Гецкова, Весела Бабинова, Васил Дуев, Петко Венелинов, Ивайло Драгиев, Иван Николов
купи билет
Юни
01
19.00
60 мин.
Това НЕ е Хамлет
Това НЕ е Хамлет
автор: спектакъл по текстове на Шекспир, Бекет, Молиер, Мигел де Сервантес, Том Стопард, Петер Вайс, Мюлер, Калдерон и други
Режисьор: Боян Крачолов

Участват: Иван Николов, Димитър Крумов
купи билет
Юни
10
19.00
Стъклената менажерия
Стъклената менажерия
автор: от Тенеси Уилямс
Превод: Евгения Панчева
Сценография: Елена Стумбова
Музика: Емануил Одаджиев
Фотограф: Мирослав Веселинов

Участват: Албена Георгиева, Каталин Старейшинска, Петър Дочев, Калин Пачеръзки
купи билет
Юни
12
19.00
110 мин
Любовта на Анатол
Любовта на Анатол
автор: Артур Шницлер
Превод: Владко Мурдаров
Режисьор: Антон Угринов
Композитор: Калин Николов
Сценография: Александра Йотковска, Борис Далчев
Хореография: Васил Дипчиков
Фотограф: Яна Лозева

Участват: Сотир Мелев, Станислав Кертиков, Веселина Конакчийска, Лилия Гелева, Георги Йовчев, Николай Тибинков, Василена Винченцо, Мадлен Йорданова, Галя Костадинова, Цветина Петрова, Даниана Коева
купи билет
Юни
13
19.00
60 мин
На тятър съм!
На тятър съм!
автор: авторски спектакъл на Никола Стоянов
Режисьор: Никола Стоянов
Сценография: Теодор Киряков
Композитор: Мирослав Стойнов
Фотограф: Никола Стоянов
Хореография: Анна Кабакова

Участват: Лилия Гелева, Стефан Димитров, Веселин Петров, Велизар Емануилов, Весела Петрова
купи билет
Юни
14
19.00
60 мин
Паякът
Паякът
автор: Димитър Димитров и Йордан Славейков
Сценичен вариант: Йордан Славейков
Постановка: Димитър К. Димитров
Сценография и костюми: Искра Петкова
Музика: Александър Каланов, Йордан Борисов

Участват: Пенко Господинов, Анастасия Лютова
купи билет
Юни
15
19.00
Самотни отдалеч
Самотни отдалеч
автор: танцов спектакъл по мотиви от творчеството на Елин Пелин
Сценография и костюми: Андреа Попова
Режисура и хореография: Анна Кабакова
Композитор: Милен Апостолов
Фотограф: Ралица Каменова

Участват: Благовеста Митева, Васил Зелямов, Калин Калинов, Симона Тодорова, София Адамова
купи билет
Юни
18
19.00
90 мин
Всичко на масата
Всичко на масата
автор: по Чарлз Буковски

Участват: Васил Дуев
купи билет
Юни
21
19.00
110 мин
Програма Достоевски "Изгонването на бесовете" Идиот
Програма Достоевски "Изгонването на бесовете" Идиот
Сценична версия и постановка: Маргарита Младенова
Сценография и костюми: Борис Далчев, Михаела Добрева
Музика: Асен Аврамов
Фотограф: Яна Лозева

Участват: Албена Георгиева, Бюрхан Керим, Георги А. Богданов, Румен Драганов, Виттория Николова, Димитър Илиев, Александър Караколев, Александър Тонев, Георги Сиркатов, Радина Кърджилова
купи билет
Юни
24
19.00
110 мин
Програма Достоевски "Изгонването на бесовете" Бесове
Програма Достоевски "Изгонването на бесовете" Бесове
Адаптация и режисура: Иван Добчев
Сценография и костюми: Борис Далчев, Михаела Добрева
Музика: Асен Аврамов
Фотограф: Яна Лозева

Участват: Борис Кръстев, Станислав Кертиков, Йордан Ръсин, Мак Маринов, Николай Върбанов, Васил Дуев, Надя Керанова, Елена Дечева, Неда Спасова, Христина Караиванова, Виолина Доцева, Веселин Мезеклиев
купи билет